جدیدترین تکنولوژی برای درمان آرتروز چیست؟

جدیدترین تکنولوژی برای درمان آرتروز چیست؟
1 نظر, 18/01/2018, توسط , در گوناگون

جدیدترین تکنولوژی برای درمان آرتروز چیست؟به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید کاظم شکوری استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عصر امروز در بیست و یکمین کنگره سالیانه طب فیزیکی توانبخشی که در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در چند سال آینده به دلیل پیر شدن جمعیت بیماری آرتروز افزایش پیدا می‌کند و همین مسئله باعث تحمیل هزینه‌های گزافی در حوزه سلامت کشور می‌شود.

وی ادامه داد: افراد بالای 60 سال به طور معمول با بیماری آرتروز دست و پنجه نرم می‌کنند و به همین دلیل شیوه‌های نوین درمانی می‌توانند به کمک بیماران و افراد سالمند بیایند.

چگونگی اثربخشی ارتوکین‌ در افراد

شکوری ادامه داد: داروی ارتوکین‌ را بر روی 90 نفر بررسی کرده ایم و خوشبختانه هیچ‌گونه عوارضی در بیماران تا به امروز دیده نشده است.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: دارویی برای مفاصل تخریب شده در عارضه آرتروز استفاده می‌شود که در این روش درمانی ابتدا خون مورد نیاز برای ماده سرم گرفته سپس سرنگ حاوی خون بیماران به مدت 9 ساعت انگوبه‌ می‌شود تا پروتئین مورد نیاز به وسیله سلول‌های خونی تهیه و تولید شود.

وی یادآور شد: ارتوکین‌ دارای اثر بخشی طولانی بوده و جایگزین خوب عمل‌های جراحی برای درمان عارضه آرتروز‌های مختلف از جمله زانو است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره [email protected]

یک نظر

  1. دکتر مجید انصاری
    ژانویه 19th, 2018 18:24

    ارتوکین جایگزین جراحی نیست، بلکه صرفا در مواردی که جراحی توصیه نمی شود، یا فرد دارای منع پزشکی برای انجام جراحی است جهت کنترل درد بیمار کاربرد دارد.

    با توجه به تعداد تزریق ها و هزینه کلی بالای ارتوکین، به نظر می رسد سایر روش‌های در دسترس هزینه کمتر کلی و اثربخشی مشابه یا بالاتر از این روش داشته باشند.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *