نتایج شب اول مسابقات March Madness؛ حذف ناباورانه پرافتخارترین تیم تورنمنت و صعود هایلندرز به جدول اصلی

نتایج شب اول مسابقات March Madness؛ حذف ناباورانه پرافتخارترین تیم تورنمنت و صعود هایلندرز به جدول اصلی

رقص بزرگ آغاز شد.

طرفداری- شب گذشته 80 امین دوره مسابقات مارچ مدنس با انجام دو بازی آغاز شد. در این تورنمنت 64 تیم برتر دانشگاه های آمریکا در هر دو بخش زنان و مردان، در 4 منطقه شرق، غرب، جنوب و غرب میانه قرار می گیرند. این تیم ها با توجه به براکت از پیش تعیین شده ای مقابل یکدیگر قرار می گیرند. نحوه برگزاری بازی ها به صورت تک حذفی می باشد و تیم ها در یک زمین بی طرف تا پایان مرحله نیمه نهایی با یکدیگر رو به رو خواهند شد. با توجه به تک حذفی بودن این مسابقات، بازی های این تورنمت دارای هیجان و جذابیت بالایی است. همچنین این نحوه برگزاری باعث شده است تا در سال های گذشته شاهد حذف زود هنگام و ناباورانه برخی از دانشگاه های معروف و پرستاره باشیم. می توان گفت در دو ماه مارچ و آوریل، این مسابقات تماشاگران بیشتری نسبت به بازی های لیگ NBA به خود جذب می کند. این تورنمنت در سال 1939 پایه گذاری شد و نسبت به لیگ NBA قدمت بیشتری دارد. تیم یوسی‌ال‌ای بروینز با کسب 11 قهرمانی، پرافتخارترین تیم این مسابقات به شمار می رود.

                                          ردفورد هایلندرز 71-61 لیو بروکلین بلک بردز

در اولین مسابقه، تیم های دانشگاه های لانگ آیلند و ردفورد در ورزشگاه UD Arena شهر دیتون به مصاف هم رفتند و در نهایت تیم ردفورد موفق شد تا با پیروزی در این مسابقه، به جدول اصلی تورنمت مارچ مدنس راه پیدا کند. اد پولایت جونیور و تراویس فیلدس در این مسابقه هرکدام 13 امتیاز کسب کردند و بهترین بازیکنان تیم هایلندرز بودند. در طرف مقابل نیز، جاشوان آگوستو با کسب  16 امتیاز و 7 پاس منجر به گل، بهترین بازیکن بلک بردز بود. تیم هایلندرز در مرحله نخست به مصاف دانشگاه ویلانوا خواهد رفت.

                                  یو سی ال ای برواینز 58-65 سنت بوناونتیور بانیز

در دیگر مسابقه، تیم های دانشگاه های سنت بوناونتیور و کالیفرنیا در ورزشگاه در همان ورزشگاه UD Arena به مصاف هم رفتند. رقابت این دو تیم در این مسابقه  بسیار نزدیک بود اما در نهایت تیم بانیز موفق شد تا با پیروزی دراین بازی، پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات را از دور رقابت ها حذف کند و به جدول اصلی صعود کند. در این بازی کورتنی استاکارد که به تازگی از بند مصدومیت رها شده بود با کسب 26 امتیاز برای تیم سنت بوناونتیور، بهترین بازیکن زمین بود. این اولین پیروزی بانیز در این تورنمنت طی 48 سال گذشته بود. آنها در مرحله اول باید به مصاف دانشگاه فلوریدا بروند.

فردا شب نیز علاوه بر دو بازی دیگر مرحله انتخابی، 7 مسابقه از مرحله اول برگزار خواهد شد که در مهمترین بازی ها تیم های کانزاس و پن به مصاف هم می روند و دانشگاه دوک مقابل آیونا قرار خواهد گرفت.

منبع خبر

درباره امیر نقی پور

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *