همه چیز درباره سیاسی‌ترین دربی دنیا+فیلم وتصاویر

همه چیز درباره سیاسی‌ترین دربی دنیا+فیلم وتصاویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید با توجه به همه پرسی اخیر ایالت کاتالان و اتفاقات پس از آن ال کلاسیکوی امروز یکی از سیاسی ترین بازیهای این مسابقات باشد. دولت اسپانیا اعضای استقلال طلب دولت کاتالانیا را بازداشت کرده و خشم مردم کاتالان را برافروخته است شاید آنها منتظرند که در این بازی و در آستانه سال جدید میلادی انتقامشان را توسط ارتش فوتبالی شان بگیرند.


بیشتر بخوانید: شماره‌ پیراهن‌های عجیب و پر رمز و راز در فوتبال+تصاویر


دیدار دو تیم امروز راس ساعت 15:30 به وقت تهران آغاز خواهد شد. به همین مناسبت نگاهی خواهیم داشت به این بازی حساس:

به ال کلاسیکو خوش آمدید

دمبله نمی رسد

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا پس از پایان آخرین تمرین تیمش برای بازی با رئال مادرید، اسامی 18 بازیکن مدنظرش برای ال کلاسیکو را اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی بارسلونا، در غیاب جرارد دلوفئو، پاکو آلکاسر، عثمان دمبله، رافینیا، اومتیتی و آردا توران، لیست اعلامی بدین ترتیب است:

تراشتگن، سیلسن، سمدو، پیکه، راکیتیچ، بوسکتس، دنیس سوارز، اینیستا، لوییس سوارز، مسی، ماسکرانو، پائولینیو، آلبا، دینیه، گومز، الیکس ویدال، روبرتو و فرمائلن

کاریکاتوری درباره این بازی در رسانه های بزرگ دنیا منتشر شده است که با اشاره به سری فیلم های «تنها در خانه » تنهایی رونالدو را در برنابئو و در کریسمس نشان می دهد که آماده پذیرایی از سوارز و لیونل مسی است چراکه بنزما و بیل از آمادگی لازم برخوردار نیستند و مثلث رویایی رئال به نوعی در کریس رونالدو خلاصه شده است.

 سیاسی ترین ال کلاسیکو + فیلم

اینیستا:امیدوارم ال کلاسیکو پیش رو آخرین ال کلاسیکومن دربرنابئو نباشد

آندرس اینیستا ستاره خط هافبک بارسلونا امیدوار است که الکلاسیکو روز شنبه، آخرین الکلاسیکو او در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو نباشد.

در ماه اکتبر هافبک سی و سه ساله کاتالان ها قرارداد خود را به صورت مادام العمر با آبی اناری ها تمدید کرد و به این ترتیب او به احتمال فراوان تا آخر دوران بازیگری خود در بارسلونا خواهد ماند. اینیستا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از او پرسید آیا این آخرین ال کلاسیکو شما در برنابئو خواهد بود گفت: نمی دانم، اما امیدوارم اینطور نباشد. مردم همیشه حرف های زیادی می زنند، اما وقتی من به یک چیزی فکر می کنم، ذهن و نگاهم به سمت دیگری نخواهد رفت. همانطور که چند ماه پیش موقع تمدید قراردادم گفتم، زمان گفتن خیلی از چیزها به زودی فراخواهد رسید. این چیزی نیست که شما فکر کنید یا احساس کنید. می دانم که باید تصمیم بگیرم، اما هر وقت زمانش فرا رسد خواهم گفت.

بررسی آمادگی رئال مادرید و بارسلونا برای الکلاسیکو