پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای امروز سه شنبه 26 دی ماه

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور از امروز تا صبح پنجشنبه (۲۸ دی ماه) خبر داد

کاهش محسوس دما در نیمه شمالی و جنوبی کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور از امروز تا صبح پنجشنبه (۲۸ دی ماه) خبر داد و گفت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ دی ماه) کاهش دما در نیمه جنوبی کشور نیز ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی که از مناطق شمال غرب وارد کشور شده با همراهی جریانات شمالی سبب تشدید بارش‌ها در سواحل غربی دریای خزر شده است. به سبب فعالیت این سامانه، بارش برف و باران در شمال غرب، البرز غربی و به شکل ضعیف‌تری بخش‌هایی از غرب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از اواسط  ۲۵ دی‌ماه با حرکت سامانه به سمت شرق به تدریج از شدت بارش در مناطق شمال غرب کاسته می‌شود و بارش برف علاوه بر این مناطق، البرز مرکزی، شرقی و شمال شرق کشور و بارش باران سواحل شرقی دریای خزر را در بر می‌گیرد.

به گفته وظیفه بارش پراکنده باران و برف در استان‌های واقع در جنوب البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز پیش ‌بینی می‌شود همچنین همراه با فعالیت این سامانه در این مناطق گاهی وزش باد شدید و کولاک برف انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه دیروز در اکثر مناطق نیمه جنوبی کشور پدیده غالب، وزش باد شدید خواهد بود، گفت: از این رو خیزش گرد و خاک در پاره‌ای از این مناطق دور از انتظار نیست. همچنین امروز (۲۶ دی‌ماه) بارش پراکنده و مه‌آلودگی در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و از بعدازظهر از میزان بارش‌ها در این مناطق کاسته می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: روز چهارشنبه (۲۷ دی ماه) مجددا شرایط برای بارش‌های پراکنده در مناطق شمال غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر، البرز مرکزی و تا حدی البرز شرقی و استان‌های واقع در جنوب البرز وجود دارد.

وی افزود: دریای خزر امروز و خلیج فارس و تنگه هرمز روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مواج خواهند بود.

وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۶ دی‌ماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای ۸ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین آسمان پایتخت در روز چهارشنبه (۲۷ دی‌ماه) نیمه ابری، همراه با افزایش ابر و وزش باد و بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای ۷ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir

Let's block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره سیمرغ | تازه ها

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *